Nabór trwa

Zgłoś swój projekt

Akcelerator technologiczny, który powstał we współpracy BTM Innovations, Politechniki Warszawskiej oraz Związku Klastrów Polskich, to nowy program biznesowego wsparcia dla osób i zespołów, które mają pomysły na nowe technologie. Celem współpracy w ramach akceleratora jest przekucie pomysłu w dobrze prosperującą, dochodową firmę.

Współpraca nad rozwojem odbywa się kompleksowo: od prac nad biznesplanem, strategią komercjalizacji, przez dobranie współpracowników, analizę rynku, mentoring, po ochronę i wzmacnianie własności intelektualnej.

– Za cel stawiamy sobie dogłębne zbadanie intencji, potencjału i potrzeb każdego rozwiązania oraz przeprowadzenie go przez newralgiczny etap najpierw pozyskania inwestora, a następnie wejścia na rynek. Nie mówimy tu wyłącznie o szkoleniach i doradztwie, tylko faktycznej współpracy od a do z. Naukowcy w Polsce mają przełomowe pomysły, ale potrzebują kogoś, kto uczciwie oceni z nimi szanse i przygotuje zaplecze niezbędne do sukcesu. Na przykład jeśli okaże się, że startupowi brakuje kompetencji, to znajdziemy i zmotywujemy do współpracy eksperta, który będzie je posiadał. Dając wsparcie technologiczne, HR, czy marketingowe budujemy wartość pomysłu i ludzi tak, aby całe „opakowanie” było atrakcyjne dla inwestorów. Nastawiamy się na pełną współpracę Paweł Nowicki, prezes BTM Innovations.

Partnerom, którzy znajdą się w programie akceleracji gwarantujemy vouchery na eksperckie usługi komercjalizacji oferowane przez BTM Innovations

100% dofinansowania na wszystkie usługi do 5 tys. zł:

– Zbudowanie strategii komercjalizacji.

– Strategia ochrony IP.

– Analiza rynku docelowego: główni gracze, segmentacja, dynamika, geografie.

– Analiza IP konkurencji.

– Plan rozwoju technologii koniecznej, by wejść na rynek.

– Pierwszy produkt/usługa. Plan jego/jej rozwoju.

– Plan marketingowy. Kanały wejścia na rynek.

– Plan rozwoju operacyjnego.

– Analiza finansowa (horyzont 3 lata). Przychody, inwestycje.

 

50% dofinansowania na jedną z usług do 10 tys. zł:

– Plan certyfikacji produktu.

– Przygotowanie zgłoszenia patentowego.

– Definicja strategii sprzedaży.

– Strategia budowania zespołu.

– Wycena spółki.

Dodatkowo 100% dofinansowania kolacji z inwestorem w kwocie do 1 tys. zł.

Do kontaktu zachęcamy wszystkich, którzy mają patent, zgłoszenie patentowe lub pomysł na nową technologię i chcą ją rozwijać biznesowo. Podczas pierwszej rozmowy omówimy szanse, obawy oraz możliwości rozwoju. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie prac nad planem wejścia na rynek i zarabiania na pomyśle.

Zachęcamy do kontaktu poprzez komunikator na głównej stronie. Odpowiemy w przeciągu 48 godzin!

Pliki do pobrania

Akcelerator technologiczny – regulamin

Akcelerator technologiczny – prezentacja

Akcelerator technologiczny – mentorzy

Akcelerator technologiczny – formularz zgłoszeniowy

Akcelerator Technologiczny - ulotka I runda